top of page
  • Yazarın fotoğrafıGamerX

Oyuncu Koltuğu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 12 Oca 2022

Bilgisayar başında geçirdiğimiz vakit her geçen gün artıyor. Teknolojinin gelişmesi, internetin hızlanması, grafiklerin daha da gerçekçi olması bilgisayar başında geçirdiğimiz vakitleri oldukça uzattı. Dolayısıyla bilgisayar karşısında daha fazla vakit geçiriyor, daha fazla zaman harcıyoruz. Tabi doğal olarak tüm zamanımız oturarak, klavye ve fareye uzanarak geçiyor.

Bizi bilgisayarın karşısında tutan en çok zamanımızı çalan internetin yanı sıra bilgisayar oyunları. Bir oyunun içine girdikten sonra çıkmak pek kolay olmuyor. Dolayısıyla saatlerce aynı pozisyonda oturuyoruz. Vücut anatomisi ister istemez bozuluyor; ister istemez bel, boyun, sırt ve bilek ağrıları başlıyor.

İşte tam da bu noktada oyuncu koltuğu bizi çoğu ağrıdan, sancıdan kurtarıyor. Oyuncu koltuğunun vücut yapımıza uyumu, bel ve boyun destekleri, ayarlanabilir kolları sayesinde sabit kaldığımız pozisyona uyum sağlıyor. Ergonomik yapısı, dokusu ve dayanıklığı gibi özellikleri oyuncu koltuğunu diğer koltuklardan ayıran özelliğidir.


150 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page